NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC JABLONECKA ZA ROK 2021

KOLEKTIV MLÁDEŽE: 

  1. Basketbalistky U19 (TJ Bižuterie; basketbal) – vyhrály kvalifikaci o nejvyšší soutěž ČR – extraligu U19
  2. Plavecká štafeta chlapců – Danilevič, Merker, Fichtner, Resl (TJ Bižuterie ; plavání) – 2x 1.místo na MČR ve štafetě polohová i volný způsob
  3. Štafeta juniorů – Papoušek, Osoba, Princ, Schubert (TJ LIAZ Jablonec ; atletika)  – zlatá medaile na MČR juniorů ve štafetě, oddílový rekord 41,86
  4. Plavecká štafeta smíšená – Danilevič, Merker, Grusová, Pěnišková (TJ Bižuterie ; plavání)  – 1.místo na MČR v polohové štafetě ; 2.místo štafeta volný způsob
  5. Hokejové družstvo ml.žáků  (TJ HC Jablonec ; lední hokej)  – vítězové základní části Ligy mladších žáků Libereckého kraje

MLÁDEŽ – JEDNOTLIVCI:

  1. Bažant Kryštof (TJ Sokol Plavy ; cyklistika) – mistr Evropy v XCO MTB U14 Itálie ; Mistr ČR v XCO MTB z Harrachova žáci 2 ; Mistr ČR v cyklokrosu v Jičíně kadeti ; 3.místo na silničním mistrovství časovky dvojic žáci ; celkový vítěz ČP horských kol žáci 2 a cyklokrosového poháru Toi Toi Cup 2021 kadeti)
  2. Schubert Štěpán (TJ LIAZ Jablonec ; atletika) – MS juniorů v Nairobi – 8.místo 11m překážek ; MČR juniorů – 1.místo na 110m překážek ; zlato jako člen štafety na 4x100m ; stříbro ve skoku dalekém
  3. Sadílková Nela (TJ Delfín Jablonec ; jachting/windsurfing) – mistryně světa Techno 293 U17 v Itálii ; 4.místo ME Techno 293 U17 v Estonsku ; 6.místo v nové olympijské třídě IQ Foil U17
  4. Cholenská Diana (SG Skicross ; skicross) – MS juniorů Krasnojarsk – 2.místo ; SP ve skicrossu 15.místo
  5. Černák Michal (FK Jablonec ; fotbal) – záložník FK ; patří již několik let ke stálicím mládežnických reprezentačních výběrů, je součástí ligového týmu FK Jablonec ; patří k největším talentům Fotbalové akademie Jablonec.
  6. Hornig Vítězslav (SKP Kornspitz Jablonec ; biatlon)  – MS juniorů Rakousko – 6.+8.+10.místo
  7. Drda David (TJ Delfín Jablonec ; jachting) – absolutní mistr ČR v nové olympijské třídě ; 3.místo ME slalom v Rakousku ; 3.místo MS slalom v Itálii 
  8. Voborníková Tereza (SKP Kornspitz Jablonec ; biatlon) – MS juniorů Rakousko – 7.+11.místo
  9. Grusová Veronika (TJ Bižuterie ; plavání) – 5x 1.místo na MČR v plavání (100 a 200prsa, 100 motýl, 100 a 200 PZ)
  10. Nováková Markéta (TJ Saně Smržovka z.s.) – místo SP Igls – dvojsedadlové saně , 3.místo SP Oberhof , dvojsedadlové saně , 1. místo MR ČR – kolečkové saně Vejdělková Anna (TJ Saně Smržovka z.s.) – místo SP Igls – dvojsedadlové saně , 3.místo SP Oberhof , dvojsedadlové saně , 5 místo SP Igls , jednosedadlové saně , 6.místo SP Oberhof , jednosedadlové saně, 3. místo
  11. Ďulíková Kristýna (ČLTK Bižuterie Jablonec ; tenis) – Mladá perspektivní hráčka tenisového klubu ČLTK Biž.JBC, které patří 5.místo v žebříčku hráček ročníku 2008 a 2009 v ČR. Je oblastní přebornicí, finalistkou mezinárodních turnajů TE 14 a členkou širšího kádru reprezentace ČR. Pospíšilová Rozárie ( Rychlostní kanoistika Jablonec n.N. ; kanoistika) – nejlepší žákyně r.2021 v bodování Českého poháru ČR ; z 5ti závodů 6x zlato, 2x bronz a 4x stříbro ; stala se 2.vícemistryní na dl.tratě 5km ; titul mistyně ČR na krátké tratě obsadila celkem 3x Šťovíčková Sabina (TJ Bižuterie ; moderní  gymnastika) – 2.místo na MČR víceboj , 1. Místo MČR sestava s míčem , 2.místo MČR sestava s kuželi, 3. Místo MČR sestava s obručí Tomáš Jakubec (TJ HC Jablonec ; lední hokej)  – Vítěz bodování základní části regionální ligy juniorů (43 gólů a 34 asistencí) ; pravidelně nastupuje ve II.lize mužů Ptáček Josef (Iron Fighters ; kickbox) – čtyřnásobný MS v grapplingu ; mnohonásobný vítěz mezinárodních závodů v různých bojových disciplínách ; vícemistr Evropy ve fightingu ; stal se nejmladším představitelem v historii světového svazu WUCSA pro ČR

TRENÉR – AMATÉR:

  1. Kadavý Roman (TJ LIAZ Jablonec ; atletika)  – mezi jeho nejlepší svěřence patří Roman Kadavý, který získal bronz ma MČR dorostu v hale na 60m překážek a 2x bronz na MČR dorostu na 300m překážek a ve štafetě + 4.místo ve skoku dalekém ; dále vychovává několik dalších mládež.nadějí, ktzeré jsou oporami v soutěžích družtvech
  2. Šuráň Jan (TJ HC Jablonec ; lední hokej) – trenér týmů ml.žáků (vítěz zakladní části Ligy ml.žáků), starších žáků (2.místo zákl.části Ligy starších žáků) a dorostu (vítěz zákl.části Ligy dorostu Libereckého kraje) ; autor nové klubové koncepce JHS (Jablonec Hockey System)
  3. Preisler Petr (TJ Elektro-Praga Jablonec ; házená)  – trenér dorostu a st.žáků ; 2.místo v 2.lize ČR
  4. Javůrek Lukáš (Florbal Jablonec ; florbal) – kompletní věková struktura (přípravka až muži) ; zvládli udržet klub v chodu a přes veškeré překážky pandemie ; z halového sportu se na rok stal venkovní ; pořádali se online tréninky
  5. Vojtěchová Helena (SDH Paseky, požární sport) – zastává funkce ve výboru SDH Jablonecké Paseky ; získala kvalifikaci činovníka na úseku mládeže a se zápalem jím vlastním se pustila do výchovy mladé generace ● V roce 2006 obdržela medaili Za zásluhy o výchovu a v roce 2016 za dlouholetou výchovu hasičské mládeže obdržela při příležitosti 150. výročí povýšení Jablonce na město významnou medaili GRATIAS TIBI AGO – DÉKUJI TI.
  6. Hajátko Dušan (ČLTK Bižuterie Jablonec ; tenis)  – Dlouholetý hráč první ligy a poté i nehrající kapitán družstva první ligy a extraligy. ; Je trenérem I .třídy, hlavním trenérem tréninkového střediska mládeže, kde připravoval řadu výborných tenistů např. Romana Jebavého nebo Jiřího Lehečku v současné době hráče první stovky žebříčku ATP

TRENÉR – PROFI:

  1. Holubec Jiří (Trenér reprezentace ČR žen ; biatlon)
  2. Rucký Miroslav (AC Jablonec ; atletika)  – trenér Františka Doubka
  3. Rada Petr ( FK  Jablonec ; fotbal) – Tým Jablonce dovedl zkušený trenér k jednomu z nejlepších umístění v lize v historii klubu – 3. místo. Následně se podařilo poprvé v historii postoupit do základní skupiny
  4. Hollósi Miroslav (cyklistika) – je cyklistickou ikonou nejen v Jablonci, ale v celé republice. Vychoval mnoho úspěšných závodníků a závodnic, reprezentantů České republiky. Doslova od píky dovedl úspěšnou závodnici Nikolu Noskovou mezi světovou elitu. Další závodnicí s mnoha úspěchy byla Pavla Havlíková, které se věnoval od jejího nástupu na Sportovní gymnázium Dr. Randy v Jablonci coby studentky.
  5. Jandová Dana (TJ LIAZ Jablonec ; atletika)  – trenérka Š. Schuberta a B. Hůlkové a dalších mladých nadějí oddílu

KOLEKTIV DOSPĚLÍ – AMATÉŘI:

  1. TJ Velké Hamry (fotbal) – účastník fotbalové divize – skupina C ; A mužstvo je již několik let pravidelným účastníkem divize C a pod vedením zkušeného trenéra Zdeňka Bryscejna byl v sezoně 2021 na krásném třetím místě této soutěže s bilancí 7 výher ,4 remízy a 4 prohry se skórem 35 ku 20 . Mužstvo hrálo i MOL cup kde vypadlo s druholigovým FK Ústí nad Labem 2 -1 když rozhodující branku obdrželo až v závěrečných vteřinách zápasu

KOLEKTIV DOSPĚLÍ – PROFI:

  1. FK Jablonec (fotbal 1.liga) – Nejlepší úmístění v lize v historii klubu – 3.místo ; Postup do základní skupiny soutěže UEFA.

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ – AMATÉŘI:

  1. Doubek František (AC Jablonec ; atletika)  – Mistr ČR v juniorském desetiboji v Třebíči ; bronzový medailista z MČR v kategorii mužů v halovém sedmiboji ; již jako junior a mládežník v kategorii mužů vytvořil os.rekord v dospělém desetiboji výkonem 7664 b.a zařadil se na 3.místo za mistrem světa v junior.desetiboji J.Sýkorou a dvojnásobným medailistou z ME A.S.Helceletem
  2. Indráčková Karolína (Desná , skoky na lyžích ) – vyhlášena „Král bíle stopy“ 2021 – poprvé v historii žena. Na MS v Oberhofu 25. , držitelka českého ženského rekordu 118,5 m !
  3. Ptáčková Martina (Ironfighters ; kickbox)  – osminásobná světová šampionka v bojových sportech ; získala titul vícemistryně světa v hand to hand combat ; držitelka černého pásku v hand to hand combat ; minulý rok obdržela pochvalný dopis od prince Williama ; měla tu možnost stát se součástí boxerského týmu Oxfordské univerzity a napomáhat rozvoji sportu
  4. Hůlková Barbora (TJ Liaz Jablonec ; atletika)  – bronzová medaile na MČR do 22let ve skoku dalekém (598m)
  5. Brož Lukáš (TJ Držkov ; fotbal) – na podzim vstřelil 37 gólů ve 14 zápasech
  6. Tarantová Marie (SDH Dalešice, požární sport) – požární sport – TFA (TOUGHEST FIREFIGHTER ALIVE ve volném překladu NEJTVRDŠÍ HASIČ PŘEŽIJE) ● Pražská a Středočeská liga TFA – celkové hodnocení – 3. místo ; Mistrovství České republiky v disciplínách TFA – 9. místo

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ – PROFI:

  1. Davidová Markéta (SKP Kornspitz Jablonec ; biatlon)  – 1.místo MS, vytrvalostní závod na 15km (Pokljuka)
  2. Kuříková Petra (TJ Bižuterie ; triatlon)  – LOH 30.místo
  3. Krčmář Michal – (SKP Kornspitz Jablonec ; biatlon)  – ME v Polsku 2. a 8.místo ; MS Pokljuka 11.místo
  4. Havlíková Pavla (cyklistika) – v r.2021 vybojovala již 8.mistrovský titul v cyklokrosu ; poté co ukončila závodní kariéru, začala se věnovat trenérské práci ; její svěřenkyně E.Drbaohlavová v r.2022 získala bronz na MČR v cyklokrosu
  5. Beranová Tereza (TJ Tanvald ; běžecké lyžování)  – 5.místo MSJ ; 20.místo MS ; ve SP celkově 37.místo
  6. Čvančara Tomáš (FK Jablonec ; fotbal) -ukázal své kvality zejména v druhé polovině roku 2021, kdy se stal nejlepším střelcem týmu v Evropské konferenční ligy UEFA a exceloval také na domácí scéně ● Mladý útočník se probojoval do týmu české reprezentace U21 a svými výkony si vysloužil přestup do Sparty Praha.
  7. Nosková Nikola (cyklistika) – zvítězila na MČR v časovce jednotlivkyň a v silničním závodě obsadila 3.místo
  8. Pěkný Zdeněk a Vejdělek Filip (TJ Saně Smržovka  z.s. ) – místo ME U23 dvojsedadlové saně, 16 místo OH – dvojsedadlové saně , 10 místo OH – štafeta , 8. místo ME Sv.Mořic -štafeta
  9. Kubista Vojtěch (FK Jablonec ; fotbal) – záložník/obránce FK ; patří jako odchovanec klubu k nejdéle sloužícím hráčům v ligovém kádru a svými výkony se v posledních letech podepsal pod historické milníky jabloneckého fotbalu.